Annemisin’in muhteşem yazarı Gülay Horlu’nun hamilelik hikayesinde 39. haftadayız...

Geçen hafta evde olmama rağmen bir şey yazamadım. Halletmem gereken bir ton şey varmış. Blog için pek halim kalmadı ve tembellik ettim azıcık. Zaten bu muhtemelen son yazımız olacak Pelin’i beklerken. İçime öyle doğuyor. Sonra Pelin’in müjdeli haberini yazarım sizlere umarım en kısa zamanda. En kısa zamanda diyorum çünkü artık çok sabırsızlanıyorum ve herkes sabırsızlanıyor. Babası, teyzeleri, halaları, kuzenleri, dayıları, amcaları, tüm sevenleri Bugün doktor kontrolümüz vardı;

Ölçülerimiz; kilo 3.300, boy 50 cm. Artık doğmak için çok ideal boyutlardayız dimi kuzucuk, çok beklettin hadi gel artık. Bugün tam tamına 39 haftalık olduk. Bir tek dileğim var 1 Mayıs’ta gelmesin ama bu gidişle mümkün tarihler arasında 1 Mayıs. İnsallah doktorunu ve anne-babasını dinler de gelmez o gün. Hepimiz sıkı sıkıya tembihledik.

Doğuma hazırlık kursumuz bitti, çok ama çok faydalı 4 hafta geçirdik gerçekten. Buradan da teşekkür ediyorum Reyhan Hoca’ya. Keşke daha çok kişi faydalanabilseydi bu kurstan ya da bundan sonrası için faydalanabilse. Ekloraj masajımızı ve aktif doğum pozisyonlarını öğrenerek kursu çok güzel bir dersle noktaladık. Bana çok şey kattığını zaten söylemiştim bu kursun, şu an çok sakin ve cesur hissediyorum gerçekten.

Geçen hafta doğum personelinin çoğuyla tanıştım ve doğumhane, bebek bakım odası ve hasta odalarını gezdim. Ten tene temas talebimi herkese ilettik Ayşe Hemşireyle birlikte. Ayşe Hemşire, İstanbul Doğum Akademisi’ nden Keşkesiz Doğum eğitimi almış bir ebe. Çok iyi niyetli ve de yardım sever birisi. Onu tanımak çok güzel oldu. Hem hastanede onun varlığını bilmek hem de yardımcı olacağını hissetmek daha da güven verdi. Her şey o kadar yolunda gidiyor ki nazar değecek diye korkuyorum Bir maşallah diyin lütfen. Pelin’im çok şanslı bir çocuk olacak daha şimdiden işleri yolunda gidiyor.

Tüm hazırlıklarımız artık tamam. Ama dün itibariyle tamam oldu. Son dip köşe temizliğimi de yaptım ve artık tamamen hazırız. Siz siz olun eğer doğum yapmayan birileri okursa bu yazıyı, sakın ha sakın işleri çok sonralara bırakmayın. Gerçi benim erken doğum riskim yoktu o yüzden rahattım ama yine de bazı şeyleri daha önce halledebilirdik. Neyse sakin ve rahat olunca her şey yetişiyor yine de. Önemli olan planlı ve programlı hareket etmek, neler yapılacağını not etmek ve yaptıkça üstüne çizik atmak.

Ben takıntılı bir insanım aklımda döndürüp durdum yapacaklarımı ama yine de yazdım. Mutlaka bir listeniz olmalı.

Dediğimiz gibi artık psikolojik, fizyolojik olarak Pelin’e hazırız. Artık söz onda. Bekleyelim ve görelim

Hoşçakalın.