Annemisin’in muhteşem yazarı Gülay Horlu’nun hamilelik hikayesinde 26. haftadayız...

Pelin artık 26 haftalık oldu. Doğduğum ayda, doğduğum ayın ilk haftasında kızım 26 haftalık. Eskişehir plakası. Hiç aklımda yoktu bu, şu anda yazarken fark ettim Ama bunları söylememin nedeni var aslında çünkü 26. haftamız bize uğur getirdi. 26. haftanın ilk gününde İnstagram’dan katıldığım bir çekilişte Pelin’im yenidoğan fotoğraf çekimi kazandı. Çook güzel bir başlangıç oldu bu. Şanslı olacak benim kızım, bunu hissediyordum zaten, ama doğrulanmış oldu. Devamının gelmesi dileğiyle diyorum.

26. haftamız bol atraksiyonsuz ve biraz yorucu geçti. Artık yavaş yavaş ağırlaşmaya ve vücudumda hamileliğin etkilerini sonuna kadar hissetmeye başladım. Ayakkabı giyerken zorlanma, çorap giyerken zorlanma, yürürken nefes nefes kalma, ağırlaşan hareketler…

En çok da rahatsız eden ne biliyor musunuz? Azıcık yol bayır olsun acayip kasılmam oluyor, sanki tuvaletim gelmiş gibi kasılıyor ve rahatsız oluyorum. Hee tuvalet demişken, çok komiğim. Birisi beni kameraya çekmeli ve tuvalet ile ilgili yaşadıklarımı ve tedirginliğimi an be an kaydetmeli diye düşünüyorum. En sevdiği oyuncağını unutmamaya çalışan ve her yerde ona sahip çıkan yavru edasında her daim tuvaletimi düşünüyorum. Geçen gün abartısız 20 dakika içinde 4 defa tuvalete girdim. İşten çıkmadan önce, işten çıkmadan önce, işten çıktıktan 3 dakika sonra ve işten çıktıktan 15 dakika sonra. Hamileliğin komik halleri 1.

Her akşam iş çıkışı montum, çantam ve elimde yeşil kocaman bir adet elmamla ‘Hadi kızlar ben hazırım’ diyen bakışlarım ve sanki ilk kez elma yiyormuş gibi her seferinde keşfederek yemem. Hamileliğin komik halleri 2.

Gün boyu ara öğünlerimi sıraya koymakta zorlanmam, şimdi ne yesem diye göz gezdirmem ve gün bittiği halde sırası gelemeyen ve yazık olan ara öğünlerim. Hamileliğin komik halleri 3. ( Kilo aldıracak şeyler değil meraklandırmayayım sizi)

Ve son olarak; hastayken yeni bir hastalık mikrobunu içimde hissettiğim ve yok artık dedirten hiç bitmeyen hastalık hallerim. Hamileliğin komik halleri 4. Her hafta cumadan başlayıp cumartesimi etkisi altına alan bir halsizlik ve kırgınlık durumum var. Hayırlısı diyorum.

Neyse bu hafta dediğim gibi çok atraksiyonlu geçmedi. Pelin oldukça hareketliydi. Artık dışarıdan hareketleri çok bariz belli oluyor Pamuk Prensesin. Karnım da iyice büyüdü. 1 kiloyu geçti mi naptı bu Pamuk? Bu hafta çatlak kremi kullanmaya başladım. Lierac Pytholastil Gel önerdi doktorum ve memnunum. Cilde çok güzel bir nem ve yumuşaklık veriyor. Umarım bu güzel hissiyatı kadar işlevselliği de güzel olur.

Pelin kızın çeyizlerini 3-4 sefer açıp ailelerimize gösterdik. Çok bir şey de almadık fakat heyecanla aldıklarımızı sergiliyoruz. Halaları ve kuzenleri gördü Pamuk’umun cicilerini. Hepsini çok beğendiler.

Bu ayın sonunda Eminönü bizi bekler. Pelin’in annesi paraları savurmaya gidiyor, çekiliiin!!. Çok heyecanlıyım. Her şeyi almak isteyeceğim muhtemelen ama beni durduracak kişiler götürüyorum yanımda. Bilirkişiler

Teyzemiz geldi demiştim. Bir süre bizimle kalacak demiştim ama gitti. Bıraktı bizi gitti. Çok üzüldük daha bir şey anlayamadan gitti. Neyse yine gelir.

Bu hafta banyo tadilatımız vardı. Pelin gelmeden gerekli yerler tamir ediliyor. Çok heyecanlı ve telaşlıyız Bıdık. Farkında mısın küçücük yüreğin büyük etkilere neden oluyor? Banyoyu temizlerken çok zorlandım sevgilim de yardım etti ama güzel oldu sonucu. Şimdi sırada diğer tadilatlar var. Onlar da haftaya kaldı artık

Pazar günleri balık günümüz oldu. Sevgilimle Karaköy’e gidip Karadeniz somonu aldık. Tavsiye ederim, çok lezzetliydi. Pişirme süresi de epey kısa ve etrafta hiç kötü koku bırakmadı tavada yapmamıza rağmen. Sevgilim döktürdü yine marifetlerini, çok güzel soya soslu somon yaptı. Ben de sebzeli ve bakliyatlı kuskus pilavı yaptım. Kesinlikle tavsiye ederim Görüntüsünü yükleyecektim fakat telefonumda bir problem oluştu. en kısa zamanda paylaşacağım.

Şimdilik herkese sevgiler, öpücükler. Güzel bir haftada daha buluşmak dileğiyle.

Pelin’den ve annesinden iyi hafta dilekleri :))