Annemisin’in muhteşem yazarı Gülay Horlu’nun hamilelik hikayesinde 25. haftadayız...

25. haftamız… Bu hafta bilindiği üzere doktor kontrolü ve şeker yüklemesi testim olacaktı. Doktor kontrollerinin olduğu haftalar benim için en güzel haftalar oluyor. Pazartesi sendromu bile yaşamıyorum desem yeridir. Oysa ki kızımın gül yüzünü ne doğru dürüst görebiliyorum ne de süresi tatmin edici. Ama yine de onun için babasıyla sabahları yolları düşmek, onu görme heyecanını yaşamak, kızıma doğru adım atmak… Bu yaşadıklarımız o kadar toz pembe ki, büyüsüne kapılmamak imkansız. Doktor odası önünde sıra beklemek bile keyifli.

Neyse.. Bu duygularımı anlatmaya ne kelimeler yeter ne de zaman. İşte yine böyle bir haftaya başladım. Öncesinde, pazartesi sağlık ocağında tetanoz aşısı randevum vardı. Aşımı oldum ve tartıldım. Sağlık ocağında 64 çıktım, evde 65,5 çıkıyorum. Tabi 64ü görünce bir sevindim bir sevindim. 2 ay önce doktorla görüştüm en son ve o zaman 61,5 çıkmıştım. Bu da ne demek oluyor 2 ayda 2,5 kilo. Doktorumdan çekindiğim tek bir konu var; Kilo. Gerçekten çok korkuyorum kontrolsüz kilo aldığım için bana kızacak diye. Bu 64 sonucu beni bayağı rahatlattı böylece.

Evet. Çarşamba gününe, kızımla ve doktorumuzla randevumuza uyandık. Bugün günlerden Pelin. Süslendim püslendim, kilolu çıkmamak için olabildiğince ince giyindim, dışarıda bir de yağmur. Hep de yağmur yağıyor bu kontrol günlerinde. Pelin’im bereketli kız olacak diye olumlu tarafından bakayım bence bu duruma. Eveet. Gülay Horlu diye seslendi hemşire. Doktorumuzu da görmeyeli 2 ay oldu. Onu da özledik. Doktor beni görünce ‘ Hoşgeldin Gülay, komacan olmuşsun’ dedi. Oğlu kocaman diyemez komacan dermiş Hamile gibi görünüyormuşum artık. Son randevuda karnımın hiç büyümediğinden şikayet etmiştim de. Biraz konuşmadan sonra tartıya davet edildim. Tartıya, her ne kadar iki gün önce 64 çıksam da, korka korka gittim. Hemşireye de tembihledim ‘Azıcık az söyle’ diye. Ama acı gerçekle yüzleştim. Doktorun tartısı yanlıştı!! Hem de çok yanlış! Yaklaşık 1,5 kilo fazla tartıyor. Offf. Resmen dalga geçti benimle. 2 ayda 4 kilo almışım.

Kızımı göster bana doktor, göster de içime su serpilsin, bir rahatlayayım. Heh İşte orada. İşte kafası, işte ağzı, işte burnu. Bu ay da burada. Rüya değilmiş. Kilosu ve boyu çok iyi. 10 gün önden gidiyor Pamuk Prensesim. 852 gr 34 cm. Azıcık da kafası büyükmüş, anormal boyutta değil tabi. Şekerim de biraz sınırda ama normal değerlerde çıktı. Meyveyi abartmamak, çok geç saatte yemek yememek kaydıyla şeker sorunum olmayacağını öğrendim. Kasılmalarım için de magnezyum verdi, erken doğum gibi bir durum söz konusu değilmiş. Her şey yolunda şükürler olsun ki. Bu randevumuz doktorumuzla son randevumuzdu. Kendisi de hamile olduğu için doktor değişikliği yapacağız. Hüzünlü bir veda oldu benim için. Ona çok güveniyor ve onu seviyordum. Umarım yeni doktorumuzla da iyi anlaşırız.

Bu hafta Pelin kıza alışveriş yaptık ayrıca. Güzel güzel ciciler aldık. Aylardır ilk kıyafetini alalım, bir başlangıç yapalım diye aranıyoruz fakat bir türlü bir şeyi beğenip alamıyoruz Pamuğumuza. Fakat Carter’s diye bir mağaza keşfettim ve oradaki bir kostüme vuruldum. 6-9 aylığı kalmış olsa da aldık vallahi. Çünkü çook şeker. e-bebek, Carter’s, Mathercare, Panço, Joker derken bir sürü mağaza gezdik. Hepsi de birbirinden pahalı. Ama çok abartmadan, istediklerimizi ve beğendiklerimizi aldık. Sonuçta ilk bebeğimize ilk alışverişimiz. Bu arada Zara’da da bebekler için mükemmel şeyler var. İnsanın her şeyi alası geliyor. Gözlerimiz döndü resmen. Oradan da sembolik bir iki bir şey aldık. 

Bu haftanın en sürpriz gelişmesi haftanın son gününde gerçekleşti. Teyzemiz yanımıza geldi. Bizimle kalacak bir süre Pelin doğduktan sonra da. Tıpkı eski günlerdeki gibi onunla yine aynı evde, yalnızlıklarımızı paylaşacağız. Ama eski günlerden çok önemli bir farklılık var. Sizce ne? İşim, saçım. Aa yoksa kilom mu? Hayır o da değil, dört gözle beklediğimiz Pamuk Prensesimiz.

Evet 25. haftadan güzel haberler verdim size. 26. haftadan da güzel ve sürpriz gelişmelerle tekrar görüşmek üzere...