Hamilesin. Hareket etmek istiyorsun. Hareket etmelisin de. Ama vücudunun izin verdiği kadar.

Hamileyken egzersiz yapmak için sana yardımcı olacak birkaç ipucumuz var. Bakalım bunlar nelermiş…
 

  1. Sana spor yaparken eşlik edecek bir arkadaş bulmaya ne dersin? Bu aslında herkes için güzel bir ipucu. Spor yapmaya seni teşvik edecek ve spor yaparken konuşabileceğin birinin olması hayatını kolaylaştıracak. Hem zaman daha hızlı geçecek hem de motive olacaksın. Bir düşün bakalım, kim sana eşlik edebilir?

  2. Hemen spor salonuna üye olmak yerine küçük adımlarla hareket etmeye başlayabilirsin. Çevrede küçük yürüyüşlerle bile başlayabilirsin. Önemli olan hareket etmek! Daha sonra bu hareketliliğini doktorun uygun bulursa diğer aktivitelerle tamamlayabilirsin!

  3. Diğer aktiviteler derken, özel dersler, kurslar veya spor salonları ikinci adımın olabilir. Bu konuda Annemisin yazarlarımızdan Selin Torunoğlu ve Neslihan Çıtır'ı takip edebilirsin.

  4. Egzersiz sırasında vazgeçilmezin olacak bir kulaklık edinebilirsin! Spor yaparken tempolu müzik dinlemek seni motive edecek, buna eminiz! Sevdiğin parçalardan bir liste oluştur ve hareket anında bebeğinle dinle. Onun da hoşuna gidecek :)

  5. Dinlenmeyi unutma! Hamilesin unutma! Kendini çok zorlama. Hamileliğin ilerledikçe ağır egzersizlere olan dayanıklılığın azalacak. Daha hafif egzersizlerle devam etme vakti..