Sevdiğiniz bir adamla evlenmişseniz ve yaşınız da birazcık ilerlemişse bebek hayali hayatınıza yerleşiveriyor.

Kısa bir süre de olsa ben bekleme taraftarıydım aslında. Ama eşim çok istiyordu beklemeyelim diyordu. Her kadın gibi anne olma isteği bende de ağır bastı tabii. Evlendikten 2 ay sonra korunmayı bırakıp koşa koşa doktora gittik. Sonuçta bir sürece gireceksek, her şeyi bildiğimiz bir yolda ilerlemek daha güvenli olacaktı. Böylece bir problemimiz dahi varsa baştan bilip ona göre ilerleyebilirdik. Neyse, doktora gittik her şeyimiz normal çıkmıştı. Sağlıklı bir birey olduğunu bilmek güzel bir duygu tabii ki. Bekleme sürecimiz başlamıştı böylelikle.

Her ay heyecanlı bekleyişin sonu hüsranla bitiyor gitgide umutlarım da tükeniyordu. Başka doktorlara da gittim tabii bu süreçte. Bir tanesi yumurta oluşumumda bir sıkıntı olmamasına rağmen çatlatma iğnesi yapalım, hooop hamile kalırsın bu ay dedi. Tabii bende bir sevinç, netten de araştırmadan yapamam, bakıyorum hormonları şöyle etkiliyor böyle etkiliyor yazıyor. Sonuçta bebek istiyorum o kadarcık hormonumda bozulsun deyip vurdurdum iğneyi. Doktorda öyle kesin konuşunca hüsranım da büyük oldu tabii. Hani olacaktı, neden olmadımlar, ağlamalar ve hayal kırıklığı.

Bu sefer doktor güvensizliği ile bir süre gitmedim doktora bekledim sadece. Baktım bekliyorum yine tık yok. Başka bir doktora gittim. O da standart yapılan hormon testleri vesaireden sonra her şeyimin normal olduğunu son olarak da tüplerimin açık olup olmadığına bakılmasını istedi. Tabii hop ben yine nete... Hgs filmi diye geçiyor, çektirmeden önce bakacağım ki, bakalım nasıl oluyor. Tabii net alemi durur mu durmaz. Yok şöyle kötü bir işlem bayılanlar ayılanlar. Eyvah dedim nasıl olacak yaptırmasam biraz daha beklesem mi?

Dedim "olmaz böyle!",  "yaparsın sen" dedim ve gittim. On dakikalık bir işlem ve kimisi anestezi alarak yapıyorlarmış hiç gereği yok. Normal kadın doğumcuda muayene oluyorsanız buna da katlanırsınız. Ki çocuk doğurmayı düşünüyorsan hayli hayli yaparsın. Diyeceğim o ki boşuna narkoz almayın. Neyse sonucum olumlu çıkmıştı. Tüplerimde açıktı. Dedim artık tamam başka yapabileceğim bir şey yok, her ay takvim tutarak ilişkiye girme süreci artık bir vazife gibi.

Yapılan bir sürü gebelik testi sonrası olumsuz sonuç. Psikoloji pert tabii. Bu durum aileni de etkiliyor, kocan ile arandaki ilişkiyi de.

Ben hgs filminden iki ay sonra hamile kaldım. Filmin bir etkisi miydi yoksa kafamda başka soru işaretinin kalmaması mıydı bilmiyorum. Ama o testteki ince silik çizgiyi görebilmiştim. Sonra arkama bakıp düşününce kaç ayımı heba etmişim. Bazı şeyleri akışına bırakmak gerekiyor. En başından her şeyi yapsaydım. Belki en başından kafam rahat olacak, belki de daha erken kavuşucaktım yavruma.

Siz siz olun moralinizi yüksek tutun.Tabii bir doktor kontrolünden sonra :)  

Mutlulukla kalın..Sevgiyle..