Ya şu çocuklara bi dokunmayın arkadaş!!!

Okyanus'la her konuşan, diyaloğa giren tanıdık tanımadık herkesi uyarmaktan bıktım. Yolda yürüyor düşmeye görsün ''ay düştü kaldırayım!'', ya bırak kaldırma arkadaş!!! O kendisi kalkar, canı yandıysa bana koşar zaten. Ben de görüyorum düştüğünü, vicdansız değiliz. O düşünce ben 10 kere düşüyorum, ondan çok canım yanıyor onunki yanmasa da. Bana ihtiyacı olduğunda yanında olduğumu bilsin yeter. Ama önce kendi kalksın ayağa, bırakın  kendi kalksın!!!

Şu çocuğu(Okyanus) ve bütün tanıdığınız veya tanımadığınız çocukları öpmekten, sıkıştırmaktan, poposunu sıkmaktan, kucağınıza almaktan, rüşvetle öpmek istemekten vazgeçin artık. Ben bile kendi çocuğumu her kucağıma almak istediğimde alamıyorum size ne oluyor? Ben oğluma  kızıyor olabilirim ben de insanım, gerçekten çok iyi bir anne olmayabilirim,(zaten ben kusursuz bir anneyim diyen yalan söyler). Ama benim için en önemli olan bağ; her anne ve çocuk arasında olan koşulsuz sevmek ve ona güven vermektir. Her dakika birlikte olmak değil ihtiyacı olduğunda yanında olacağımı bilmesidir.

Ve asla size şirin görünecek, akıllı görünecek diye ''oğlum adını söylesene teyzeye, oğlum teşekkür etsene amcaya diye zorlamıyorum. Zaten her çocuk gibi yap denileni yapmadığı için sadece örnek oluyorum söylediklerimle. 2 gün sonra marketten çıkarken "iyi günler, kolay gelsin" diyor ben daha demeden. Ben asla yabani, çekingen, kimseyle konuşmayan bir çocuğum olsun istemedim öyle de değil zaten çünkü ben öyle değilim. Aksine herkesle konuşan, selam veren kendine güvenen başkalarını da düşünen, herkese yardım eden bir insan olarak yetiştirmeye çalışıyorum onu. Ama malesef korkumdan anlattığım, aşıladığım ne varsa tam tersine çevirip çocuğun kafasını karıştırmayı başardım.

Diyeceğim o ki sizin iyi niyetle sevgiyle yaklaştığınız çocukları,sapıklardan korumak için ''bedenine sahip çık, özel bölgelerini bil, kendine dokundurma, sen istemediğin sürece kimse sana dokunamaz''ı anlatarak PARANOYAK bir nesil yetiştirmek zorunda kalıyoruz. YAPMAYIN!!! Bu ülkenin Paranoyak bir nesile değil, kendine güvenen, paylaşmayı bilen.....vicdanlı insanlara ihtiyacı var.

http://annerotasi.com