Pek yeni yıl ruhu olan biri olmadığımı itiraf etmeliyim. Kutlama yapmak için içim coşmuyor, önemli bir şey gibi gelmiyor bana. Ağacım, partim, hediyem, tatilim yok maalesef. Sıradan bir gün muamelesi yapıyorum yılbaşına.

Keşke 2017’den 2018’e girdiğimiz o saniye her şey bambaşka olsa. Herkesin dilekleri kabul olsa, bütün çocuklar mutlu olsa, savaş olmasa, bolluk bereket içinde yaşansa, dünya herkesi sığdırsa kalbine, kimse fazlalıkmış gibi kıyıda köşede kalmasa. Ama bundan önce geçen hiçbir yılda olmadığı gibi bu yılda olmayacak biliyorum. Sihirli değnek değmeyecek dünyaya. Böyle de çok umutsuz, depresif oldu galiba. (Dur biraz umut serpiyim:)) Bunlar yeni yıla girdiğimiz o anda mucizevi şekilde gerçekleşmeyecek diye hiç gerçekleşmeyecek değil ya. Elbet dünya bir gün daha yaşanır bir yer olur.

Gelelim bana, umutlarım var, hayallerim var. Bunları yeni yıldan beklemiyorum. Ama yeni yılda bekliyorum. Yani 2018’den bir beklentim yok. Hoş gelsin, sefa gelsin. İçinde yaşayacağımız 365 günlük zaman diliminde kendimden çok şey bekliyorum. Evrene pozitif mesajlarımı gönderiyorum ama o alıyor mu bilmiyorum. İletişimimiz pek kuvvetli değil kanımca. Zaten işimi pozitif mesajlara bırakan birisi de değilim. Ama yine de gönderirim pozitif düşünürüm, geleceği düşünürüm, hayal ederim. Yaşım 30 ama hayal etmediğim bir günüm bile yok. Sonra kendimi çok fena gaza getiririm. Yaparsın, edersin, hadi bir kalk neler olur. Öyle oturup birinin sana hayallerini vermesini beklersen çok beklersin derim kendime. Tırnağın varsa kendi başını kaşıyacaksın atasözü hayatımın merkezlerinde durur genelde. Yeni bir şey öğrenmediğim her gün boş geçer. Haberlerden, kitaptan, televizyondan, çevremdeki insanlardan illa bir şey öğrenmeyi beklerim. Bu beklenti ile izler, okur, yaşarım. Eyyy 2018, seni yaşayacağım yıl içinde çok çalışacağım, güzel işler yapacağım, güzel yemekler de yiyeceğim, güzel kitaplar da okuyacağım, güzel müzikler de dinleyeceğim, dans da edeceğim ve hiçbirini ertelemeyeceğim. 2018’i tamamlayacağım bile garanti değilken bunların hiç birini 2019’a bırakmayacağım.

Yani diyeceğim o ki 2018 kime ne getirirsin bilmem, ama bana bir şey getirme yoluma da taş koyma, gölge de etme başka ihsan eylemem. Gerisi ben de …

Sağlıklı, bol gülmeli, çok çalışmalı, deliksiz uykulu bir yıl dilerim hepinize. Umutlarınıza tutunun, hayallerinize sarılın ve vazgeçmeyin.

Sevgilerle,

2018’e bile atarlanan bir anne :)

Drama.annesi