Sevgili okur, ben gezi yazacağım dedim ama şu hamilelik süreci ve sonrasında içimde kalmış ve beni derinden yaralamış bazı konular var ara ara onlara da değinmeden edemeyeceğim. Lakin bu platform üzerinden sesimi duyup benden sonraki annelerin psikolojileri bozulmasın diye harekete geçerler. Kimler geçer diyeceksiniz?

Bu yazım sevgili moda sektörüne!!! Şimdi bildiğiniz gibi hamilelik zorlu bir süreç. Vücudumuz hızla değişiyor, kilo alıyoruz, bazılarında çatlak, bazılarında selülit, bazılarında da  ne ararsan çıkıyor… Bunların sonucunda psikoloji de bazen etkileniyor.

Eski halime geri dönebilecek miyim? Kocam beni hala beğeniyor mu? Gibi deli sorular aklımızdan çıkmıyor. Neyse ben bunları düşüne düşüne bir gün alışverişe çıktım. Dedim şöyle güzelce giyineyim, saçıma başıma özen göstereyim. Zaten şansıma sadece göbeğim çıkıyor, güzel ve şirin görünmek  için hala şansım var vs vs… Bir de ne göreyim! Yaşadığım şoku anlatmayı bir görev biliyorum ki başka anne adayları kurtulsun. Sanki tüm moda sektörü el ele vermiş ve demiş ki “Ne kadar çirkin kıyafet varsa büyük büyük bedenlerde yapalım ve adını hamile kıyafeti koyup satmaya çalışalım.

”Şimdi bana biz bunları tasarlarken rahatlık ön plandaydı argümanıyla gelmek isteyenler olacaktır. Bende soruyorum onlara bizi yıllarca kandırdığınız “Rahat ve şık” görünüme ne oldu? Ben o alışveriş maceramın otuzuncu dakikasında bunalıma zaten girmiştim. Kendi kendime bu kıyafetlerin bir anlamı olmalı diye çok düşündüm ve inanın işin içinden çıkamadım. Varsa çıkan lütfen bana bir yol göstersin. Kalksın sen bu işi anlamamışsın desin.

Çirkin çirkin basma elbiseler, giydiğinde anne misin anneanne misin belli olmayan t -shirtler… Bir tane tayt buldum neyse ki onlar bolca satılıyor ve renk renk, kumaş kumaş ve bütün hamileliğimi her gün aynı taytı giyip akşamda yıkayarak geçirdim. Üstüne de kocamın t shirtleri geçirdim. Sağ olsun kendisi de bir kere sesini çıkarmadı, birlikte bir ömrü paylaşır gibi 9 ay bir dolabı paylaştık; ama gönül isterdi ki o güzel markalar sezon geçişlerinde veya indirimlerinde beni veya benim gibi olanları da düşünseler. Şöyle bir köşelerini de bizlere ayırsalar şahane olur. Bunun gerçekleştiğini gördüğüm gün sırf tarz bir hamile olabileyim diye ikinci kez bebek yapacağımı buradan herkese duyuruyorum.

Her hamile kadının içinde kendini güzel hissettiği ve kendine uygun kıyafeti bulabildiği musmutlu günler dilerim….