Aksel’den önce ailemde de yakınlarımda da çok az bebek oldu. Dolayısıyla bebekle neler yapılır, zaman nasıl geçirilir, bebek nasıl oyalanır sorularının cevapları bende kocaman bir boşluktu :)

Emziriyorum, gazını çıkartıyorum, altını değiştiriyorum, biraz sohbet ediyoruz, gıdıklıyorum gülüşüyoruz, agu bugu konuşuyoruz, azcık evde geziyoruz iyi tamam ama sonra? Sonra ben Aksel'e bakıyorum, Aksel bana bakıyor :) Gelişimi için bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüyor ama nereden başlayacağımı ne yapacağımı bilemiyorum.

Sonra bir arkadaşımın tavsiyesiyle "Baby Sparks" mobil uygulamasıyla tanıştım. Bu uygulamaya öncelikle bebeğinizin doğum tarihini giriyorsunuz. Sonra uygulama size bebeğinizin ayına göre her gün birlikte yapabileceğiniz aktiviteler listesi veriyor. Aktiviteleri tamamladıkça işaretliyor, her gün neler yaptığınızı da takip edebiliyorsunuz. Uygulamanın benim en hoşuma giden özelliklerinden biri de, yaptığınız aktivitenin bebeğinizin gelişimine ne katkı sağladığı da belirtiliyor. İsterseniz bebeğinizin geliştirmek istediğiniz becerisini kendiniz belirleyerek bu alandaki aktiviteleri de inceleyebiliyorsunuz. Motor becerileri, zihinsel beceriler, sosyal, işitsel, dokunma becerileri vs. gibi.

Uygulama İngilizce ama İngilizce bilmeyenler için de tüm aktivitelerin video'lu uygulamaları var. Yani video'ları izleyerek de neyi nasıl yapacağınızı rahatlıkla kavrayabiliyorsunuz.

Bebeğiyle sadece günü geçirmek değil de, kaliteli zaman geçirmek, bu zamanı geçirirken de bebeğinin gelişimine katkıda bulunmak isteyen anneler için harika bir mobil uygulama :)