Eveeet! Bugün itibariyle 21 haftalık hamileyim ve hala bu soruyu kendime sık sık soruyorum. İlk hamileliğim olduğundan mı böyle, yoksa beşinci olsa da böyle olur muydu bilmiyorum açıkçası ama annelik moduna geçmek beni biraz korkutuyor.

Korktuğum konular ise ne bebek bakımı ne gece uyanmaları... Tam olarak korktuğum şey iyi bir anne olabilecek miyim, bebeğimi gerçekten çok sevebilecek miyim, ağladığındaki o ses kulağıma bir senfoni orkestrası gibi gelecek mi?

Kafamda böyle deli sorular mevcut ve şu sıralar sık sık ziyaretimdeler. Büyük ihtimalle benimle aynı durumu paylaşan anneler de vardır (yani umarım öyledir:))

Hamileliğimin 21.hafta ruh halinden sonra beden halinde neler oluyor diye değinecek olursam, uyuduğumda kabus görme oranımdaki artış hariç genel olarak önceki haftadan çok farklı değil. Ve kabuslar gerçekten bünyeyi sarsacak derecede olabiliyor sanırım, bu da hormonlarımdaki yüce azizliklerden.

Bu arada bebeğimizin cinsiyetini de ancak öğrendik. Bir oğlumuz olacakmış ve fotoğraftan da belli olduğu üzere kendisi biraz keyif ehli olacak sanırım?. Unutmadan ruh halime şunu da eklemeliyim ki bazen aşırı huysuz, her şeye alınan ve ağlamak için yer arayan bir canlıya dönüşüyorum ve bu konuda da kocama sabır diliyorum.